iRobot Warrior 710

1/7

Univerzální robot konstruovaný primárně pro vojenské účely, který však dokáže

úspěšně podat pomocnou ruku i mimo vojenský sektor. Modelových situací, kdy

uvítáte pomoc terénního robota s nosností přes 70 kg a rychlostí 12 km/h, existuje

nepřeberné množství. iRobot Warrior 710 se například skvěle hodí pro přepravu

těkavých látek, které si dokonce sám naloží. Zvládne dopravit zbraně, zdravotní

materiál, proviant a dokonce dokáže odtáhnout raněného vojáka z nepřátelského

pásma.

Mozkem robotického válečníka je speciální iRobot Aware 2 software, neboli lehce konfigurovatelný a snadno pochopitelný program s širokou podporou zařízení. Oproti iRobotu PackBot je Warrior 710 skutečně pořádný kus robota. Na záda si ho s jeho 157,4 kg naloží maximálně tak Hulk nebo Iron Man. Délkou 88,9 cm, šířkou 76,8 cm a výškou 45,7 cm se nicméně od svých ostatních profesionálních kolegů příliš neliší.

Ačkoliv dosah jeho ovládání představuje pouhých 800 m, bohatě si to iRobot Warrior 710 kompenzuje operačními vlastnostmi. Hravě překonává svislé překážky o výšce až 47 cm, šplhá po schodech v úhlu 45 stupňů a ve stejném úhlu z nich také sestupuje. Rád si zabrodí až v 76,2 cm vody. Warrior 710 doslova exceluje zejména v těžkém terénu, a to díky jeho vysoké hmotnosti.

Ovládání Warrior 710 zajišťuje tak jako v případě PackBotu operátor pomocí speciálního notebooku, případně náhlavní sady. Mobilní varianta se skládá z brýlí opatřených displejem (tzv. head-up), vysílače umístěného na zádech, gamepadu a mikrofonu se sluchátky. Sada váží ani ne tři kila, což umožňuje ovládat speciálního robota pohodlně. Komunikaci operátora s Warriorem zajišťuje ethernetové rádio.

Vertikální překážky překonává do výšky 30,5 cm. Výška podvozku: 16,5 cm, šířka: 43,7 cm a délka: 76,1 cm. Tyto údaje náleží modelu 320 SUGV, který disponuje maximální výbavou a úžasnými terénními schopnostmi. Naopak 310 SUGV svými parametry a zejména menší 90-ti minutovou výdrží vyzývá spíše k civilnímu využití.

Karel Herzer 

tel:+420 778 496 867

e-mail: herzer@mercatus.cz

  • Facebook Social Icon

iRobot Friends