iRobot Roomba 980

Klíčové vlastnosti

 • Navigace iAdapt 2.0 s vizuální lokalizací

 • Smart technologie

 • Ovládání přes aplikaci iRobot HOME

 • Úklid až 185 m²

 • Třístupňový čisticí systém AeroForce

 • Funkce Carpet Boost pro dokonalý úklid koberců

 • Systém proti zamotání do kabelů

 • Akustická a optická detekce nečistot

 • Funkce odloženého úklidu

 • Indikace plného koše 

 • Nabíjení během úklidu

 • Li-Ion baterie

 • Komunikace v českém jazyce

Momentálně nejlepší robotický vysavač iRobot Roomba 980 disponuje smart technologií, aplikací

iRobot HOME, výkonnou Li-Ion baterií nové generace a navigací iAdapt 2.0 s vizuální lokalizací.

Roomba série 900 tak představuje technologický vrchol současnosti.

cena 17 999 Kč

Navigace iAdapt 2.0 s vizuální lokalizací

Nejvyspělejší navigace iAdapt 2.0 lehce zvládne dokonalý úklid velkého bytu i domu. Roomba 980 disponuje kamerou, prostřednictvím které rozpoznává překážky, jednotlivé druhy nábytku a zvolí správný způsob úklidu. Bez ohledu na členitost prostoru uklidí Roomba 980 až 185 m2.

Smart technologie s mobilní aplikací iRobot HOME

S mobilní aplikací iRobot HOME ve vašem chytrém telefonu nebo tabletu můžete robota  ovládat, i když zrovna nejste doma. Stačí stisknout tlačítko CLEAN. Aplikace iRobot HOME v českém jazyce vám nabízí celou řadu dalších užitečných funkcí a důležitých informací.

Mobilní aplikace iRobot HOME

 

Funkce :

Odložený úklid

Odložený úklid lze nastavit na jakýkoliv den i čas v týdnu.

 

Dvojitý úklid

Roomba všechny plochy uklidí dvakrát. To může být užitečné v domácnosti se zvířaty a pro důkladný úklid

Čištění koberců - Carpet Boost

Lze nastavit 3 režimy – automatický, ekologický nebo režim vysokého výkonu.

 

Úklid podél stěn

Aby byl úklid co nejdůkladnější, Roomba vysaje na konci úklidu znovu podél stěn a nábytku.

 

Dokončení úklidu v případě plného sběrného koše

Jakmile se sběrný koš naplní, robot se vrátí na místo, kde začal a pozastaví úklid. Po vyprázdnění sběrného koše a stisknutí tlačítka CLEAN bude pokračovat v úklidu.

Spuštění

Stiskem tlačítka „CLEAN“ lze zapnout robota kdykoliv a odkudkoliv.

Informace:

Údržba robota

Aplikace vás upozorní, kdy je třeba vysypat koš, vyčistit kartáče nebo další části robota. Sekce údržby rovně obsahuje instruktáž, jak údržbu provést.

 

Nápověda

Sekce nápovědy obsahuje například odpovědi na nejčastější dotazy, instruktážní videa, kontakty na technickou podporu nebo příručku pro rychlé použití včetně obrázkového manuálu.

 

Historie

Aplikace si taktéž vede statistiky historie jednotlivých úklidových cyklů.

Mapa úklidu

Aplikace znázorní půdorys prostoru, kde robot uklízel. Zelené plochy jsou uklizené, bílé plochy robot neuklidil, což je většinou způsobeno tím, že se do prostoru robot fyzicky nevešel.

Funkce Carpet Boost

Roomba 980 spolehlivě pozná, že se ocitla na koberci či koberečku a prostřednictvím funkce Carpet Boost zvýší sací výkon motoru 3. generace na desetinásobek. Funkci Carpet Boost lze rovněž ovládat pomocí aplikace iRobot HOME, která nabízí 3 režimy použití.

 1. Automatický

   Roomba automaticky zesílí výkon při úklidu koberců

 

   2.Režim vysokého výkonu

   Roomba bude vždy pracovat na vyšší výkon, aby dosahovala nejlepších výsledků

 

    3. Ekologický režim

   Roomba bude pracovat vždy na nižší výkon, aby vydržela uklízet déle

Třístupňový čisticí systém AeroForce

iRobot Roomba 980 je vybaven jednou z nejzásadnějších inovací v historii robotických vysavačů – třístupňovým čisticím systémem AeroForce. Systém AeroForce soustředí proud vzduchu do úzké štěrbiny mezi rotující kartáče, čímž dochází k jeho akceleraci. V kombinaci s motorem 3. generace se sací výkon zvyšuje až na desetinásobek.

1. Rotující boční kartáček

Díky přítomnosti bočního kartáčku dokáže Roomba efektivně čistit i místa okolo nábytku, podél stěn, rohy místností a jiná těžko dostupná místa.

2.Dva proti sobě rotující kartáče AeroForce 

Dva proti sobě rotující gumové kartáče se speciálními vodicími drážkami sbírají nečistoty ze všech druhů podlah a koberců.

 

Na tvrdých podlahách kartáče ženou nečistoty přímo do sběrného koše.

 

Při úklidu koberců nejdříve dochází k uvolnění nečistot z vlákna koberce vodicími drážkami, aby se nečistoty dostaly na povrch, následně je kartáče ženou do sběrného koše.

3.Sací motor 2. generace

Vysávání jemného prachu zajišťuje výkonný sací motor 2. generace. Filtraci vzduchu zajišťuje filtr AeroForce.

Funkce nabíjení během úklidu  

Je-li to zapotřebí, Roomba 966 sama zamíří do nabíjecí stanice, nabije se a pokračuje v úklidu přesně tam, kde předtím skončila, dokud není její práce hotova.

Baterie Li-Ion

Lithiová baterie umožní Roombě 966 uklízet až 75 minut. Předností lithiové baterie je vysoká kapacita a dlouhá životnost.

Akustická a optická detekce nečistot

Roomba je vybavena systémem Dirt Detect, který pomocí akustických a optických senzorů detekuje nadměrně znečištěná místa, kterým se Roomba intenzivně věnuje.

Velkokapacitní sběrný koš AeroForce

Roomba disponuje velkokapacitním sběrným košem na nečistoty, jenž pomocí AeroForce filtru zachytí nejjemnější prachové částice.

 

Program SPOT

Program SPOT slouží k lokálnímu úklidu. Po ruční aktivaci programu robot důkladně uklidí prostor o průměru 1 m². Poslouží vám jako „smetáček a lopatka“, když se vám v kuchyni vysype cukr nebo vám uklidí například rohož na boty.

 

Profilovaný nárazník se zpomaleným dotykem

Profilovaný nárazník se zpomaleným dotykem je šetrný k vašemu nábytku. Dokáže rozeznat zdánlivé překážky jako přehoz přes postel či závěsy a uklidit tak efektivně i pod postelí či právě kolem záclon a závěsů.

Neskončí, dokud nemá hotovo. Nová Li-Ion baterie vydrží až 4x déle!

Lithiová baterie pro delší výkon umožní iRobotu Roomba 980 vyčistit až 185 m², ve srovnání s předchozími iRobot bateriemi má o 50 % větší kapacitu a 4x delší životnost. Je-li to zapotřebí, Roomba sama zamíří do dokovací stanice, dobije se a pokračuje v úklidu přesně tam, kde předtím skončila, dokud není její práce hotová.

Senzory proti pádu ze schodů

Senzory umístěné na spodní části robota dokáží bezpečně rozeznat volný prostor pod robotem, a tím zcela vyloučit možnost pádu ze schodů. Roomba se zastaví, hezky otočí a pokračuje dál v úklidu s pevnou půdou pod kolečky.

Automatické nabíjení v nabíjecí stanici

Nabíjecí stanice slouží k dobíjení baterie. Z nabíjecí stanice robot vyráží do boje s nečistotami a prachem ve chvíli, kdy k tomu dáte pokyn pomocí tlačítka CLEAN. Po skončení úklidu se Roomba do nabíjecí stanice automaticky vrátí a začne se nabíjet.

Systém proti zamotání do kabelů

iRobot myslí na běžnou domácnost, a proto své robotické vysavače vybavil funkcí ANTITANGLE, která zabrání zamotání a zaseknutí se do kabelů či třásní od koberce. Když kartáče ucítí odpor, otočí rotaci. Tímto způsobem se robot z kabelů uvolní a může pokračovat v úklidu.

Funkce virtuální zdi/Halo

Roombě lze vymezit prostor pomocí virtuální zdi. Virtuální zeď vytváří neviditelnou překážku, kterou robot nepřejede. Používá se v případě, že potřebujete uklidit jen vyhrazený prostor, případně když chcete Roombě zabránit, aby se přiblížila k elektrickým nebo počítačovým kabelům či křehkým předmětům.

Některé virtuální zdi nabízí i funkcí Halo, která vytváří okolo zdi ochranné pole. Tento prostor robot nikdy nenaruší a funkci lze využit u misek s vodou domácích mazlíčků.

 

Proč robota od iRobotu?

Společnost iRobot Corporation byla založena v roce 1990 Colinem Anglem, Helen Greinerovou a Dr. Rodney Brooksem. Společně měli vizi, že se praktičtí roboti stanou realitou a rozhodli se ji uskutečnit. V současné době používá roboty iRobot více než 25 milionů zákazníků z Evropy, USA i Asie. iRobot je světový lídr ve vývoji domácích, vojenských a průmyslových robotů. Vyhrává většinu komerčních soutěží v robotice a patří mezi významné vývojáře robotů pro NASA.


Technická specifikace

Velikost uklízené plochy až 185 m2

Baterie Li-Ion 3000 mAh

Doba nabíjení 3 hodiny
Spotřeba při nabíjení  max. 33 W
Spotřeba Stand-By max. 2 W
Rozměry  351 x 92 mm
Hmotnost 4 kg


 

Obsah balení

1x iRobot Roomba 980
1x  Nabíjecí základna s integrovaným adaptérem
1x Baterie Li-Ion (uvnitř robota)

2x Virtuální zeď Dual Mode

1x Náhradní AeroForce filtr

1x Náhradní boční kartáček

1x Baterie Li-Ion (uvnitř robota)

Karel Herzer 

tel:+420 778 496 867

e-mail: herzer@mercatus.cz

 • Facebook Social Icon

iRobot Friends