Mise značky iRobot

Pro iRobot nejsou robotické vysavače a vytírače pouhý byznys. iRobot nevnímá tuto kategorii jako příležitost vydělat rychle peníze a jít zase o dům dál. iRobot kategorii robotických vysavačů založil a iRobot bude v jejím rozvoji pokračovat dál stůj co stůj. My v iRobotu totiž věříme, že naši roboti už nyní mění svět.

 

Na začátku prakticky každé velké firmy, která dnes udává tón ve svém oboru, stálo obrovské nadšení a touha změnit svět. Kdo založil firmu jenom proto, aby se mohl co nejdříve prohánět v rudém Ferrari, většinou daleko nedošel. Firma iRobot vznikla z přesvědčení trojice zakladatelů (Colin Angle, Helen Greiner a Rodney Brooks), že robotika jednou změní způsob, jakým pracujeme, učíme se, léčíme nebo třeba uklízíme. Psal se rok 1990 a ve světě, kde mobilní telefon zaplnil celý kufřík a internetové vlny brázdili pouze vědci či akademici, se to zdálo jako utopie.

Již v prvním roce existence iRobotu vznikl Genghis, vesmírný průzkumný robot a zároveň vývojová platforma. V roce 1996 se zatím malá rodina iRobotů rozrostla o model Ariel, který sloužil k průzkumu pobřeží a odhalování min. Průlom nastal v roce 1998, kdy společnost iRobot vyhrála kontrakt agentury DARPA na vývoj a výrobu taktických mobilních robotů iRobot PackBot. Právě tohoto všestranného robota nasadila americká vláda během záchranných prací po teroristických útocích na Světové obchodní centrum v roce 2001.

V roce 2002 iRobot vstoupil do života každého z nás. Právě v tomto roce přišel na svět první robotický vysavač Roomba, navíc PackBota zařadila do svého standardního vybavení americká armáda. O tři roky později iRobot doplnil rodinu svých domácích robotů o světový unikát – vytírač Scooba a dál pilně pracoval na zdokonalování a vývoji nových profesionálních robotů. Zatím poslední průlom nastal v roce 2011 s představením zcela nové generace robotických vysavačů Roomba série 700, prokazatelně nejlepšího robotického vysavače na světě.

Více než dvacetiletá historie společnosti iRobot zahrnuje řadu zlomových momentů a dramatických událostí. Naši profesionální roboti věrně slouží v mírových misích a hledají život i tam, kde naděje na něj pomalu vyhasíná. Naši domácí roboti zase neúnavně pracují ve více než 13 milionech domácnostech na celém světě, aby jejich majitelé mohli dělat to, co má opravdu smysl. Proto iRobot zůstává věrný robotice a dál investuje do vývoje.

Filozofie iRobot v bodech

 • Specializace na robotiku

 • Zachraňovat životy

 • Vyrábět profesionální roboty

 • Vyrábět domácí roboty

 • Spolupracovat s NASA

 • Působit globálně

 • Zlepšit kvalitu života lidí

 • Působit ve zdravotnictví

 • Usnadnit lidem práci

 • ZMĚNIT SVĚT

Karel Herzer 

tel:+420 778 496 867

e-mail: herzer@mercatus.cz

 • Facebook Social Icon

iRobot Friends